Naposledy zobrazené

______________________

 

______________________


UD-301-B

Cena 499.00
Dostupnosť: na objednávku
Farba:

Cena bez DPH: 415.83
Výrobca: TEAC
Záručná doba: 24 mesiacov
KS

Dual Mono D/A prevodník  do 32bit/192 kHz a 5,6 MHz DSD

  Datasheet

Nový štandard zvuku s vysokým rozlíšením zvuku pre stolnú zostavu

Umožňuje natívne prehrávanie 5,6 MHz DSD

Vstupné zariadenie USB umožňuje DSD natívne prehrávanie, ktoré prevádza 5.6 MHz DSD súbory priamo do analógového signálu, bez toho aby sa musel najprv previesť na PCM. Podporuje  ASIO2.1 a DOP (DSD nad PCM) metódy konverzie. Použitie AI-301D v spojení s aplikáciou TEAC HR Audio Player * pre prehrávanie vo vysokom rozlíšení môžete ľahko preskúmať možnosti high-res digitálneho zvuku, vrátane 5.6MHz DSD alebo 32bit/192 kHz PCM súborov, bez toho aby ste sa museli predierať zložitými nastaveniami atď.
* TEAC HR Audio Player si môžete stianúť z Teac website 


USB vstup  s asynchrónnym režimom
Pri príjme digitálnych audio signálov z počítača pomocou kábla USB môže jednotka pracovať v asynchrónnym režime, riadenie časovania vstupného signálu pomocou interných hodín UD-301 (ktorý je zhodný s tým, ktorý je používaný v UD-501). S asynchrónnym prenosom cez USB je chvenie signálu (jitter) účinne eliminované, čo umožňuje digitálne odovzdať audio signály v čistom, rýdzom stave.

Voľba Up-konverzie do 192kHz 
Pri manipulácii s digitálnymi signálmi so vzorkovaním 96 kHz a menej, majú používatelia možnosť upkonveziou zdvojnásobiť alebo štvornásobok pôvodnú vzorkovaciu frekvencie signálu. Dokonca aj pri prehrávaní 44,1 kHz zdroja zvuku (čo zodpovedá CD kvalitezvuku), môže byť získaný hladší analógový audio signál. Samozrejme, že up-konverzia môže byť zapnuté alebo vypnutá, podľa preferencií užívateľa.

Dual mono konštrukcia eliminuje presluchy medzi ľavým a pravým kanálom
Za účelom spracovania audio signálu zo zdroja zvuku vysokého rozlíšenia v čistom stave, je obvodové riešenie v dual mono, čo znamená, že každý kanál zahŕňa  jediný monofónny okruh. Tým sa zabráni vzájomnému rušeniu medzi ľavým a pravým kanál a umožňuje čisté stereo prehrávanie.

Vysoko výkonný BurrBrown PCM1795 digitálno-analógový prevodník

Dva  BurrBrown 1795 digitálno-analógové prevodníky, každý  na jeden kanál (ľavý alebo pravý) pre skutočné duálnu monofónnu prevádzku. Sú schopné spracovať v 32-bitový signál a tak majú schopnosť spracovávať 5.6MHz DSD dáta vo veľkých množstvách, čo je nepostrádateľné pre verné a presné prehrávanie zvukových súborov s vysokým rozlíšením.MUSE operačný zosilňovač umožňuje najvyššiu kvalitu analógového spracovania signálu

Používame ich do analógových obvodov, ktoré sú dôležitým prvkom pri určovaní konečnej kvalitu zvuku. Transformujú elektrický prúd z výstupu D / A prevodníka na napäťový signál. Rozhodli sme sa pre duálny monofónnu konfiguráciu operačných zosilňovačov, osadené sú dva MUSES8920 operačné zosilňovače, jeden na každýkanál. Tieto súčiastky sú vyrobené New Japan Radio a sú určené predovšetkým pre hi-fi zvuk.


Dokonca aj slúchadlové zosilňovače používané v CCLC obvodoch sú duálne monofónnej konštrukcie
Výkon 100mW + 100mW (pri 32 ohm záťaži). Súchadlový zosilňovač používa technológiu CCLC (Coupling Capacitor Less Circuit - obvody bez väzobných kondenzátorov). V bežných slúchadlových výstupných obvodoch sa kondenzátor používa pre výstup a tak zvuk je nevyhnutne zafarbené. Keď je kondenzátor v kombinácii s high-pass filtrom má to často za následok fázové oneskorenie, alebo nízku degradáciu úrovne frekvencie. S CCLC je eliminovaný negatívny dopad kondenzátorov na kvalitu zvuku, poskytuje plný nízkofrekvenčný zvuk a odozvu slúchadiel s veľkou priestorovosťou.Zvýšenie kvality slúchadlových obvodov
Pre zlepšenie kvality slúchadlovýchobvodov existuje možnosť vypnúť výstupy XLR a RCA na zadnom paneli. Vypnutím napájanie a izolovaním týchto obvodov, ktoré nie sú spojené s výstupom pre slúchadlá, môže byť maximalizovaný výkon slúchadlového výstupu UD-301. 

Toroidný transformátor zaisťuje stabilný tok energie

Vysoko účinný toroidný napájací transformátor s nízkym magnetickým rozptylom sa používa pre zabezpečenie stabilnej prevádzky dvojčiat  D / A prevodníkov, ktoré sú tak dôležité pre vysokorýchlostné spracovanie signálu UD-301. Tento transformátor zaisťuje stabilné napájanie aj v situáciách, kedy je vyžadovaný náhly nárast výkonu, napríklad nábehu veľmi vysokej úrovne.